Leírás
A Rigips szerkezetek építéséhez a rendszerhez tartozó profilok és gipszkarton kiegészítők használata szükséges. A minősített válaszfalak, álmennyezetek, tetőterek, aknafalak és egyéb szerkezetek kivitelezéséhez kínálunk profilokat, rögzítő elemeket, csavarokat, és minden kiegészítő elemet, ami az építéshez elengedhetetlen.
Gipszkarton kiegészítők:
Direktfüggesztő:
Előtétfalak és tetőtéri ferde burkolatok építésénél a CD profilok (egyedi esetben fa lécváz) rögzítésére alkalmazzuk. Használatával az eredeti szerkezet mozgásától függetlenítjük a gipszkarton burkolatot, ezzel csökken a repedések kialakulásának lehetősége. Valamint egyszerűbbé válik a CD profilok síkba állítása. A szerkezetben elhelyezendő szigetelőanyag vastagságának megfelelően válasszuk ki a megfelelő szárhosszúságú állítható kengyelt.
A termékmegnevezésben szereplő számok a következőket jelentik: 3-6 = 3-6 cm, 6-9 = 6-9 cm, 9-12 = 9-12 cm lehet a teljes burkolati vastagság, egy réteg építőlemezzel, a szarufáktól számítva.
Keresztösszekötő:
Kétirányú és két síkban futó CD profilvázzal készített álmennyezeti vázszerkezet építésénél alkalmazzuk a CD profilok összekötésére. Normál igénybevétel esetén, csomópontonként 1 db.
Rugós függesztő:
Kazettás álmennyezeti tartószerkezetek függesztéséhez alkalmazható, szemes függesztőhuzalhoz illeszthető elem.
Szemes függesztőhuzal:
Gipszkarton és kazettás álmennyezeti tartószerkezetek függesztéséhez alkalmazzuk. Gipszkarton álmennyezetek esetében rugós vagy CD biztonsági függesztőhöz illeszkedően, a kazettás álmennyezeteknél pedig kampós függesztővel és duplarugóval együtt alkalmazva a főtartók függesztésére használjuk. A függesztő elemek hossza meghatározza a födémtől való függesztés mélységét.
Anyagvastagság: 4 mm
CD-profilok hosszirányú toldásához alkalmazható.
A CD toldó 100 előnyei:
- könnyebb munkavégzést tesz lehetővé
- mindkét oldalán található ütköző
- hossza 100 mm
- dilatációs csomópontok kialakításánál is nagyobb biztonsággal használható
A gipszkarton táblák árait ide kattintva találja.
A profilok árát pedig ide.
Álmennyezet:
Az álmennyezet nem mai találmány, már az ókori görög és római építészet is alkalmazott fa és vászon elemeket a belső terek magasságának csökkentésére, valamint a mennyezet díszítésére. Ez a két alapvető tulajdonság – a belmagasság csökkentése és az esztétika – általában ma is alapvető követelmény az álmennyezetekkel szemben. A modern kor álmennyezete azonban ennél sokkal többre képes. Egy jól megtervezett és megépített álmennyezet pontosan olyan, amilyennek a tervező megálmodta: kifinomult, elegáns, impozáns látványt nyújt, megadja egy helyiség karakterisztikáját – vagy éppen ellenkezőleg: visszafogott, szinte láthatatlan. Különféle tartószerkezetekkel, változatos anyagokból készülhet, így képes megfelelni a mai kor számtalan követelményének.